Drukarki fiskalne dopasowane do Twoich potrzeb

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Drukarki dla przedsiębiorców przeznaczone są do rejestracji przychodów powiązanych ze sprzedażą detaliczną na potrzeby rozliczania podatków – od sprzedaży towarów i usług oraz dochodowego. Legalnie działające urządzenie tego typu musi być wyposażone w stosowną homologację. Warto także zdawać sobie sprawę z faktu, iż tego typu drukarki nie są samodzielnymi urządzeniami – działają one w powiązaniu z komputerem stacjonarnym, laptopem czy tabletem oraz dedykowanym oprogramowaniem. Ich działanie opiera się o rejestrację oraz wydruk paragonów.W naszym kraju, obowiązek rejestracji sprzedaży przy pomocy urządzeń takich jak kasy lub drukarki fiskalne i wystawiania paragonów pojawia się w momencie przekroczenia granicznej wartości sprzedaży, jaką określa Ministerstwo Finansów. Taka drukarka nie tylko generuje wręczane klientom paragony, lecz także zapisuje wszystkie dokonane transakcje na karcie pamięci, która pomieścić może nawet 1 000 000 operacji. Co ważne, zapisy transakcji muszą być archiwizowane przez okres minimum 5 lat. Po zakończeniu każdego dnia sprzedaży, użytkownik jest zobowiązany do wykonania na kasie dobowego raportu fiskalnego, którego efektem jest zapisanie dziennego utargu w niekasowanej pamięci fiskalnej urządzenia.

Jeszcze do niedawna, gdy na stanowiskach kasowych najczęściej spotkało się terminalne bazujące na systemie DOS, drukarki fiskalne uznawane były za urządzenia trudne w instalacji i obsłudze. Na szczęście, wraz z rozwojem techniki i komunikacji mobilnej, sprzęt ten stał się znacznie bardziej przystępny. Jak pokazują badania, w naszym kraju korzysta z niego obecnie 25% przedsiębiorstw. Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje kas różniące się od siebie zarówno ceną, jak i ilością kodów usług i towarów, które można do nich wprowadzić, co sprawia, że każdy przedsiębiorca znajdzie produkt idealnie dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb.

Jak dostosować Drukarki Fiskalne do danego biznesu? W przypadku dużych sklepów obsługujących każdego dnia setki klientów, najlepiej sprawdzi się duży, solidny model. Firma przewozowa z flotą, na którą składa się kilka busów zaopatrzyć powinna się z kolei w drukarkę na USB.